Vajadzīgs ātrais kredīts internetā?

Nebanku aizdevumi kļuvuši par plaši izmantotu iespēju – tie ir salīdzinoši vienkārši noformējami un pieejami dažu minūšu laikā.

Saņemt ātro kredītu

Plānojot noformēt aizdevumu, svarīgi salīdzināt vairākus piedāvājumus, jo kredīta nosacījumi pie dažādiem aizdevējiem mēdz atšķirties, tādēļ jāņem vērā vairākas nianses, piemēram, pieejamā aizdevuma summa, atmaksas termiņš un procentu likmes. Lai ātrais kredīts internetā kļūtu par parocīgu risinājumu, vērts iepazīties ar Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas piedāvātajām iespējām.

Asociācijas mērķi un uzdevumi

Asociācija apvieno ārpus banku sektora esošos pakalpojumu sniedzējus, un tās misija ir veicināt uzticamu un atbildīgu nozares praksi. Asociācija apvieno gan tos nebanku aizdevējus, kuru piedāvājumā ir ātrais kredīts internetā, gan arī tos, kuri izsniedz hipotekāros kredītus un kredītus pret kustamo ķīlu.

Kā galvenos mērķus asociācija noteikusi:

  • Celt pakalpojumu kvalitāti;
  • Veicināt sabiedrības informētību par šo sfēru un tās sniegtajām iespējām.

Lai tos realizētu, asociācija aktīvi sadarbojas ar nozari uzraugošām un citām valsts pārvaldes iestādēm, organizē pasākumus cīņā pret negodīgu komercpraksi, kā arī veic dažādus citus uzdevumus. Asociācija strādā, lai patērētāji saņemtu kvalitatīvus pakalpojumus – drošus un atbilstošus Latvijas valsts likumdošanai.

Asociācijas piedāvātās iespējas

  • Ir izveidota atpazīstamības zīme ‘’Atbildīgs Aizdevējs’’. Tā redzama to kredītdevēju mājās lapās, kuri pievienojušies asociācijas izveidotajam labas prakses standartam. Tas paredz datu aizsardzības un paredzamu sadarbības noteikumu nodrošināšanu, tāpēc meklējot aizdevēju, meklē šo zīmi;
  • Pieejamas finanšu pratības konsultācijas. To mērķis ir palīdzēt veicināt patērētāju finanšu plānošanas prasmes. Konsultācijas notiek reizi nedēļā un pieejamas bez maksas;
  • Asociācija ir izstrādājusi kārtību, kādā kredītņēmējs un asociācijas biedri var vienoties par pakāpenisku parādu atmaksu. Tas nozīmē, ka ar Asociācijas starpniecību grūtībās nonākušie kredītņēmēji, kas aizdevumus noformējuši pie vairākiem aizdevējiem, bet nespēj tos atmaksāt, parādus var atmaksāt pakāpeniski. Jāņem gan vērā, ka kārtība attiecas tikai uz tiem kredītiem, ko izsnieguši asociācijas biedri;
  • Lai veicinātu atbildīgu aizņemšanos, asociācija ir ieviesusi sistēmu, kas ļauj kredītņēmējam parakstīt iesniegumu par kredīta neizsniegšanu. Pēc pieteikuma saņemšanas tā iesniedzējs noteiktu laiku kredītu saņemt nevar. Termiņu iespējams noteikt pēc izvēles – uz vienu, diviem vai trīs gadiem. Jāņem vērā, ka iesniegums ir neatceļams.

Īstenojot šos uzdevumus, asociācija veicina drošu un uzticamu kreditēšanas praksi, kā arī sniedz atbalstu tiem patērētājiem, kuriem radušās problēmas ar kredītu atmaksu.

Atbildīga aizņemšanās

Ātrais kredīts internetā var kļūt par parocīgu risinājumu dažādās situācijās, taču tikai tad, ja tiks noformēts pārdomāti. Jebkurš aizdevums nozīmē papildu saistības, tādēļ pirms kredīta noformēšanas izvērtē gan tā nepieciešamību, gan savas iespējas to atmaksāt līgumā noteiktajā laikā.

Lai nerastos problēmas ar aizdevuma atmaksu, jāņem vērā, ka kopējo kredītsaistību apmēram nevajadzētu pārsniegt 30 – 40 % no ikmēneša ienākumiem. Pirms noformē kredītu, izvērtē, vai varēsi atmaksāt to laikā!