Pasaules bagātākie cilvēki

Lai gan ik pa laikam dzirdam, ka dažādu uzņēmumu akciju cenas krītas un konkrētas valūtas zaudē savu vērtību, tas it nemaz netraucē pasaule bagātākajiem cilvēkiem, vairot savu bagātību. Kā liecina statistikas dati, kurus regulāri apkopo pasaules labākie finanšu un ekonomikas žurnāli, pasaules bagātāko cilvēku kopējā bagātība pēdējā gada laikā tikai augusi, sasniedzot 7,05 triljonus ASV dolāru.

Pasaulē jaunākajam miljardierim ir vien 25 gadi, taču vecākajam jau 100, kas ļauj secināt vien to, ka naudas pelnīšanai un savas bagātības vairošanai nepastāv vecuma ierobežojumi.

Pasaules bagātnieku Top 10 mainās, atkarībā no konkrēto uzņēmumu akciju cenu pieauguma vai krituma, kā arī miljardieru veiktajiem darījumiem, kas ļauj vairot vai gluži pretēji samazina to bagātību.

Šobrīd pasaules Top 10 bagātākie cilvēki ir:

Finanses

  1. Bill Gates – 60 gadi, ASV pilsonis, bagātību guvis, pateicoties uzņēmumam Microsoft.
  2. Amancio Orega – 79 gadi, Spānijas pilsonis, bagātību guvis, pateicoties zīmolam Zara, šobrīd bagātākais pensionārs.
  3. Warren Buffet – 85 gadi, ASV pilsonis, bagātību guvis, pateicoties Berkshire Hathaway.
  4. Jeff Bezos – 51 gads, ASV pilsonis, bagātību guvis pateicoties Amazon.com.
  5. Carlos Slim Helu – 75 gadi, Meksikas pilsonis, bagātību guvis, pateicoties telekomunikāciju uzņēmumam. Vairāk kārt bijis topa 1. Vietā.
  6. Larry Ellison – 71 gads, ASV pilsonis, bagātību guvis pateicoties Oracle.
  7. Marc Zuckerberg – 31 gads, ASV pilsonis, bagātību guvis, pateicoties sociālajam tīklam Facebook.
  8. Charles Koch – 80 gadi, ASV pilsonis, bagātību guvis, no dažādiem darījumiem, dažādās jomās.
  9. David Koch – 75 gadi, ASV pilsonis, bagātību guvis, darbojoties dažādās jomās.
  10. Michael Bloomberg – 73 gadi, ASV pilsonis, bagātību guvis, pateicoties Bloomberg LP.

Tā kā vairāku miljardieru bagātības apmērs ir visai līdzīgs, pat nelielas izmaiņas konkrēto uzņēmumu akciju cenās, spēj pilnībā mainīt bagātāko cilvēku topa secību.

Lai gan šī brīža bagātnieku Top 10 pārstāv tikai vīrieši, pasaules bagātākā sieviete, L’Oreal mantiniece Liliane Bettenrcourt, daudz neatpaliek un pasaules bagātāko cilvēku reitingā ierindojas 13. Vietā.

Liela daļa no bagātniekiem, vairs aktīvi neiesaistās savu biznesu vadībā, taču ik gadu gūst ievērojamu peļņu, kā akcionāri.

Ar iepriekš minēto, kā arī citu populāru uzņēmumu akcijas, ļauj vairot savu labklājību ne tikai miljardieriem, bet ikvienam, kurš peļņas vairošanai izmanto akciju vērtību svārstības un citas peļņas iespējas, ko sniedz darbības ar vērtspapīriem.

Daudzi no miljardieru sarakstā iekļuvušajiem, nevar lepoties ar bagātiem vecākiem un ievērojamiem mantojumiem, tāpēc šie cilvēki ir kā piemērs, ka ikviens var kļūt bagāts, ja vien to vēlas, ir gatavs riskēt un spert pirmo lielo soli, jo tieši tas, parasti sagādā vislielākās grūtības.