Kredīts lielākiem pirkumiem. Ko izvēlēties?

Kad plānojat iegādāties ko lielāku – nu, piemēram, ledusskapi – pastāv vairāki varianti, kā tikt pie naudas – aizņemties no draugiem vai radiem, iekrāt zeķē vai bankas kontā, kā arī paņemt kredītu. Izvēloties pēdējo, ir svarīgi apsvērt un pārdomāt, lai atrastu labāko variantu – un tas vienmēr būs atkarīgs no situācijas. Piemēram, mazākiem pirkumiem var izlīdzēties ar kredītkarti vai ātro kredītu, savukārt citiem būs nepieciešams patēriņa kredīts. Lai ko jūs vēlaties nopirkt, noteikti ir jāapdomā, kādu kredītu izvēlēties kādam lielākam pirkumam.

Kredīts pirkumiem līdz 500 eiro

Lai gan citi 500 eiro vērtu pirkumu nesauktu par lielu, dažiem no mums tā ir visnotaļ liela naudas summa. Šādiem pirkumiem varat izmantot sekojošos kredīta veidus:

500 eiro

  • Patēriņa kredīts – Patēriņa kredīts pieejams bankās un pie nebanku kredītdevējiem. Piemēram, Swedbank piedāvā patēriņa kredītu summām no 300 eiro. Nebanku kredītdevēji piedāvā gan ātro, gan patēriņa kredītu – atšķirībā no bankām, nebanku patēriņa kredīts ir pieejams pat sākot no 40-50 eiro ar dažādiem apmaksas grafikiem.
  • Ātrais kredīts – Ātrais kredīts pieejams, sākot no 5 eiro līdz aptuveni 300-400 eiro. Ātrajam kredītam ir dažas priekšrocības un arī pāris mīnusi. Paņemot ātro kredītu pie kāda kredītdevēja pirmoreiz, varat pretendēt uz bezmaksas aizdevumu – t.i., aizdevumu par kuru, ja to atdodat laikā, nav jāmaksā procenti. Tam ir īss atmaksas termiņš, tādēļ nopietni jāpadomā, vai spēsit aizdevumu atmaksāt laikā. Piemērots, ja pirkums nepieciešams līdz nākamajai algai.
  • Kredītkarte – kredītkartes pieejamas bankās, un maksimālais kredīts ir atkarīgs no jūsu ienākumiem vai depozīta bankas kontā. Parasti kredītā iespējams paņemt no vienas līdz trim mēnešalgām, un to atmaksa ir visnotaļ ērta – piemēram, katru mēnesi varat atmaksāt 3 līdz 5 procentus no kredītkartes kopējās summas.
  • Overdrafts – overdrafts jeb negatīvs bankas konta atlikums pieejams bankās – faktiski tas ir kredīts debetkartēm. Parasti tas pieejams līdz nākamajai algai un tikai 50% apmērā no algas.
  • Kredīts pret ķīlu – ieķīlājot vērtslietas un citu mantu, iespējams saņemt kredītu. Galvenā priekšrocība ir tāda, ka, gadījumā ja nevarat atgriezt naudu, jūs neriskējat kļūt par parādnieku.

Kredīts pirkumiem virs 500 eiro

  • Patēriņa kredīts – patēriņa kredītu virs 500 eiro piedāvā gan bankas, gan nebanku kredītdevēji. Lai saņemtu patēriņa kredītu, protams, nepieciešami ikmēneša ienākumi. Priekšrocība ir tāda, ka iespējams izvēlēties tādu ikmēneša maksājumu, kuru spējat segt ar savu algu.
  • Hipotekārais kredīts – ja lielais pirkums tiešām ir liels un ļoti, ļoti nepieciešams, iespējams ieķīlāt nekustamo īpašumu. Arī šo iespējams izdarīt gan bankā, gan pie nebanku kredītdevējiem.

Kredīts pret lielāku ķīlu – aizņemoties pret, piemēram, automašīnas ķīlu, ir iespējams saņemt visnotaļ lielu summu, kas var būt pietiekama, lai segtu jūsu ieplānoto pirkumu.