Kredīta nosacījumi

AizdevējsNeatkarīgi no aizdevēja, aizdevuma veida vai lieluma, ikvienam kredītam ir savi nosacījumi, kuri norāda uz pienākumiem un tiesībām, kuras gan kredīta ņēmējs, gan aizdevējs apņemas apzinīgi pildīt. Izvēloties aizdevumu, noteikti jāpievērš uzmanība tam, vai kredīta nosacījumi ir izdevīgi kredīta ņēmējam un vai nosacījumu izpilde neuzliek pārāk lielu apgrūtinājumu.

Lai skaidri izprastu, kādi būs pienākumi un tiesības izvēloties konkrēto aizdevumu, pirms aizdevuma pieprasījuma aizpildīšanas, nepieciešams izlasīt aizdevuma līgumu. Aizdevumu līgumam ir jābūt pieejama arī tad, ja kredīts tiek pieteikts un noformēts internetā.

Latvijā reģistrētie vai licenzētie aizdevēji, parasti piedāvā visai izdevīgus un likumiskus kredīta nosacījumus, kas ļauj aizņemties nepārmaksājot, taču daudz piesardzīgākiem būtu jābūt aizņemoties naudu no privātpersonām vai uzņēmumiem, kas nav saņēmuši valsts izsniegtās licences. Pat, ja privātais kredītu izsniedzējs vai Latvijā nereģistrēts – licenci nesaņēmis kredītdevējs piedāvā zemākas aizdevuma procentu likmes vai piedāvā šķietami izdevīgāku aizdevuma atmaksas termiņu, pievērsiet pastiprinātu uzmanību tam, vai aizdevuma līgums nesatur punktus, kuri neļautu jums atgriezt kredītu ātrāk par iepriekš noteikto laiku, vai arī ļautu aizdevējam pieprasīt aizdevuma atmaksu pirms noteiktā atmaksas perioda beigām.

Lai aizņemtos izdevīgi un kredītsaistību periodā nerastos negaidīti nepatīkami pārsteigumi, izvēlieties licencētu un sabiedrībā zināmu aizdevēju. Sameklēt sev piemērotāko aizdevēju un iepazīties ar tā kredīta nosacījumiem iespējams tepat internetā.