Kas ir kredīta brīvdienas?

Vienalga, vai izmantojat studiju vai ātro, vai jebkādu citu kredītu, Jūs neesat pasargāts no finanšu rakstura problēmām, kuras var rezultēties ar grūtībām atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā. Varat pasargāt sevi no šādas situācijas, kurā iespējams nonākt parādos, izmantojot banku un privāto kreditoru piedāvātās kredīta brīvdienas. Tas nozīmē, ka uz kādu laiku, par kuru iepriekš Jūs vienojaties, ir iespējams nemaksāt kredīta maksājumus – ar norunu, ka vēlāk šī summa tāpat ir jāatmaksā.

Kādas kredīta brīvdienas ir pieejamas?

Tiek piedāvātas divu veidu kredīta brīvdienas – pilnās un nepilnās. Nepilnās reizēm mēdz dēvēt par daļējām kredīta brīvdienām – šis ir populārākais pakalpojuma veids.

Kas ir nepilnās kredīta brīvdienas?

Tas nozīmē, ka Jūs būsiet atbrīvots no katra mēneša pamatsummas maksājuma (uz noteiktu laiku), taču procenti tik un tā būs jāatmaksā. Protams, katru mēnesi bankai vai nebanku kreditoram procenti būs jāsamaksā, bet atbrīvojums no regulārā maksājuma var palīdzēt Jums iekrāt līdzekļus, lai pēcāk varētu atkal pilnvērtīgi maksāt ikmēneša kredīta iemaksu.

Kas ir pilnās kredīta brīvdienas?

Tas nozīmē, ka Jūs vienu vai vairākus mēnešus būsiet pilnīgi atbrīvots no jebkādiem maksājumiem – gan ikmēneša, gan procentu summas. Šis kredīta brīvdienu veids ir retāk sastopams, jo ne katrs klients var kvalificēties nepieciešamajiem nosacījumiem – jābūt spēcīgam pamatojumam, kādēļ to pieprasāt.

Ko darīt pēc kredīta brīvdienām?

Pēc šī atvieglinātā perioda Jūs varat izvēlēties vai nu pagarināt atmaksas termiņu, vai nu pārfinansēt savu aizņēmumu. Parasti pēc kredīta brīvdienu perioda beigām ikmēneša maksājumi tiek pacelti, jo šis pakalpojums nenozīmē maksājumu pilnīgu atcelšanu – gluži vienkārši tie maksājumi, ko neesat veicis šajos mēnešos, tiek vienmērīgi izdalīti atlikušajam termiņam. Tā kā kredīta brīvdienas ietilpst atmaksas termiņā, tad banka vai nebanku kreditors Jums automātiski nepagarinās atmaksas laiku. To Jūs varat pieprasīt pēc savas iniciatīvas, taču tādā gadījumā procenti Jums būs jāmaksā ilgāk.

Ja esat izmantojis pilnās kredīta brīvdienas, tad pēc šī perioda pie pirmā mēneša maksājuma tiks pievienota tā procentu summa, kas netika maksāta. Savukārt pamatsumma bš sadalīta uz visu pārējo termiņu, ko atkal varat pieteikties pagarināt.

Kādos gadījumos iespējamas kredīta brīvdienas?

Katrs kreditors ir norādījis gadījumus, kuros piešķir kredīta brīvdienas. Tie ir gadījumi, ar kuriem iepriekš nevar rēķināties un tos paredzēt, piemēram, darba zaudēšana, ģimenes pieaugums vai kāds nelaimes gadījums. Tādā gadījumā laicīgi dodieties pie sava kreditora un ziņojiet par radušos situāciju.

Vai kredīta brīvdienas pieejamas arī ātrajiem kredītiem? Jā, taču tas ir maksas pakalpojums un brīvdienu ilgums nav īpaši liels – parasti 7, 14 vai 30 dienas. Turklāt šī opcija jāpiesaka savlaicīgi, citādi kreditors var Jums piemērot soda sankcijas par kavētu maksājumu.