Kas ir galvojums?

Galvojums ir priekšmets vai īpašums, kuru var ieķīlāt kā drošības garantu. Tas ir koncepts, kas pie mums atceļojis jau kopš romiešu laikiem un pieminēts jau romiešu civiltiesībās. Tolaik pie mutiskajiem līgumiem tika pieskaitīts arī galvojums. Mūsdienās ir iespējams iegūt gan hipotekāros, gan cita veida kredītus apmaiņā pret ķīlu jeb galvojumu.

Aizdevējs

Vai ir iespējams ņemt kredītu bez galvojuma?

Jā, šāda iespēja ir. Aizdevumu bez galvojuma piedāvā īstermiņa kredīti, neizvirzot neizpildāmas prasības. Tie sniedz jums iespēju aizņemties gan mazākas, gan lielākas naudas summas ar interneta starpniecību.

Latvijas pazīstamākie īstermiņa kredītu aizdevēji pārsvarā sniedz savus pakalpojumus bez ķīlas un bez galvojuma, padarot procesu krietni vien vienkāršāku. Turklāt vairums piedāvā pirmo kredītu bez procentu maksas, un jums pirmajā reizē kā jaunajam klientam būs jāatmaksā tikai tik liela naudas summa, cik aizņēmāties.

Vai var saņemt aizdevumu tikai ar galvojumu?

Jā, un šo iespēju sauc vienkāršā vārdā – lombards. Šajā gadījumā galvojums jeb ķīla nosaka jūsu aizdevuma vērtību. Ķīlu varat arī izpirkt, bet, ja to nedarāt, nekādas prasības pret jums netiek vērstas. Vispopulārākais aizdevums pret dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem. Tomēr lombarda pakalpojumu netrūkst – ir iespējams saņemt aizdevumu gan pret antikvāriem un mākslas priekšmetiem, gan pret automašīnas ķīlu, gan pret nekustamo īpašumu, kā arī cita veida rokas ķīlu.