Kāpēc ir svarīgi aizņemties atbildīgi?

Līdz ar pilngadību sāk veidoties arī kredītvēsture, un tieši tā būs galvenā noteicēja tam, vai turpmāk varēsiet ņemt banku vai nebanku kredītu, iegādāties preces un pakalpojumus līzingā utt. Neļaujiet, lai jaunības iegribas izpostītu Jūsu turpmākās iespējas aizņemties tad, kad tas ir patiešām nepieciešams!

Turklāt, ja kredīts netiek atdots, Jūsu dati var tikt nodoti parādu piedzinējiem, un Jūsu vārds tiks iekļauts kredītu reģistrā, kuru aplūkot varēs ikviens tā dalībnieks.

Kur aizņemties, ja nav iespējas izmantot ātro kredītu pakalpojumus?

Ja Jūsu īpašumā ir kāda vērtīga manta, varat ieķīlāt to lombardā. Preču klāsts, ko lombardos var ieķīlāt, ir ļoti plašs. Turklāt savu preci nezaudēsiet, ja vien laikus to atpirksiet.

Vienmēr pastāv variants aizņemties no tuviniekiem vai draugiem. Ja nepieciešamā summa ir samērā maza, varbūt tiešām vērts apsvērt aizņemties no ģimenes locekļiem, kuri, visticamāk, nepieprasīs komisijas maksu par šo aizdevumu un neizskatīs Jūsu kredītvēsturi. Jebkurā gadījumā – aizņemieties atbildīgi!

Faktori, kas jāņem vērā, pirms aizņemšanās

  • Pirms izvēlēties kredītu, ir svarīgi padomāt par šādiem faktoriem:
  • Nepārtērējiet savus līdzekļus un aizņemieties tik daudz, cik Jūs varēsiet viegli atmaksāt laikā.
  • Apsveriet kredīta procentu likmi, kas tiek iekasēta par šo konkrēto kredītu.
  • Pārbaudiet, vai Jums ir jāmaksā pieteikuma maksa par kredītu.
  • Pārliecinieties, ka Jūs zināt, kādi ir kredīta maksājumu kavējumu sodi un sankcijas.

Kad aizņemties nedrīkst?

Kategoriski aizliegts ņemt kredītu, jau iepriekš skaidri zinot, ka nespēsiet to atmaksāt. Ir svarīgi, lai Jums būtu regulāri un pietiekami ikmēneša ienākumi, lai segtu kredīta maksu.

Tāpat arī neaizņemieties, ja Jūsu mērķis ir samaksāt par iepriekš paņemto kredītu. Tādējādi tikai nonāksiet grūti pārraujamā lokā, no kura tikt laukā nepavisam nav viegli.