Kā vairot naudu?

NaudaNaudas vairošana jeb brīvo līdzekļu ieguldīšana peļņas gūšanai un labklājības vairošanai, ir galvenais noslēpums, kas ļauj bagātajiem kļūt vēl bagātākiem un standarta latvietim izrauties no nemitīgajām personīgo finanšu krīzēm, lai sāktu dzīvi ar pavisam citiem apgriezieniem.

Vairāk kārt pierādīts, ka lielākā daļā cilvēku pieļauj divas diezgan nozīmīgas kļūdas, kas neļauj vairot naudu un tiekties uz lielāku labklājību. Pirmā no kļūdām ir neapzināti, pārmērīgi tēriņi, kurus noteikti varētu optimizēt un ietaupīt vairākus simtus eiro gadā. Otrā kļūda – naudas krāšana zeķē, jeb brīvo līdzekļu vai to daļas, glabāšana, neļaujot tai strādāt un radīt peļņu.

Izlabojot pirmo kļūdu – veicot budžeta plānošanu, iepērkoties reizi nedēļā un, piemēram, aizstājot papīra glāzēs nopērkamo, kafiju, kas maksā vismaz 1 EUR ar patiesi gardu, smaržīgu, mājās vārītu kafiju, kas iepildīta termo krūzē, Jūs vairosiet brīvos naudas līdzekļus.

Kad brīvie līdzekļi iegūti, laiks vairot arī tos. Brīvo līdzekļu vairošana, notiek tos ieguldot. Tā kā cilvēki, to raksturi un brīvo līdzekļu apjoms ir dažādi, arī naudas ieguldīšanas iespējas tiek piedāvātas visdažādākās. Daļa ieguldīšanas veidu ir pilnībā bez riska un piedāvā nelielu, taču stabilu peļņu. Daļa ļauj ieguldīt ar minimālu risku, jeb iespēju, ka peļņa netiks gūta, taču ieguldītā pamatsumma saglabāsies tā pati, un nekādā gadījumā netiks zaudēta, taču pastāv arī vairāki riskanti ieguldīšanas veidi, pirms kuriem, svarīgi izvērtēt iespējamos riskus un iespēju, ka tie atmaksāsies.

„Kas neriskē tas nedzer šampanieti” jeb jo lielāks ieguldījuma risks, jo lielāka un ātrāka peļņa, taču tikai tad, ja pirms tam veikta apdomīga un virspusēja risku un peļņas iespēju izvērtēšana.

Savus brīvos līdzekļus (pat tad, ja tie ir tikai 50 EUR) iespējams ieguldīt:

  • Akcijās un vērtspapīros,
  • Bankas noguldījumos,
  • Valūtās,
  • Strauji augošos uzņēmumos ar potenciālu,
  • Kreditēšanā,
  • Nekustamajos īpašumos (ja brīvo līdzekļu daudzums to atļauj)
  • Savas biznesa idejas īstenošanā,

Ieguldot jebkurā no iepriekš minētajiem veidiem, pirms tam būtu vērts noskaidrot, cik liels ir zaudējuma riska faktors un cik lielu peļņu šis ieguldījums nesīs. Ikvienā no ieguldījumu veidiem ir iespēja nopelnīt, taču atšķiras gan peļņas apjoms, gan laiks un darbs, kuru būs jāiegulda peļņas gūšanai.

Izvēloties kādu no bankas noguldījumiem, Jūs būsiet pilnībā atbrīvots no jebkāda riska un pūliņiem, kas saistīti ar pamat ieguldījuma saglabāšanu un peļņas gūšanu, taču līdz ar to arī peļņas procenti nebūs tik lieli. Izvēloties ieguldīt akcijās un vērtspapīros vai arī kreditēšanas pakalpojumos, Jūs uzņemsieties vidēju risku un ieguldīsiet savu laiku darījumu izpētei, taču arī peļņas procenti būs krietni augstāki un nauda vairošana noritēs straujāk.

Lai vairotu naudu, tai jāļauj strādāt un gūt peļņu!