Kā maksāt mazāk

Kā maksāt mazāk? Kā samazināt izdevumus? Šie jautājumi ik dienu nodarbina daudzu cilvēku prātus. Izdevumu samazināšana ir viens no soļiem, kas palīdz tiekties uz finansiālu labklājību un stabilitāti. Bieži vien samazinot tikai vienu no izdevumu grupā, piemēram, izdevumus par pārtiku, telekomunikācijām, internetu vai transportu iespējams ietaupīt vairākus simtus eiro gadā.

Šajā tekstā atradīsiet pāris, iespējams, jau zināmus, taču mazliet piemirstus padomus, kas ļauj maksāt mazāk, saglabājot līdzšinējo dzīves komfortu.

5 padomi, kā maksāt mazāk, neveicot kardinālas izmaiņas jūsu ikdienas dzīve:

Nauda

  • Lielu naudas summu sastāda izdevumi par pārtiku. Šķiet, ka ikkatram ir gadījies nonākt situācija, ka ieejot pārtikas veiklā neko daudz nenopērkat, taču vismaz 10 eiro pazūd kā nebijuši. Lai tas vairs neatkārtotos, dodieties iepirkties ar iepriekš sastādītu nepieciešamo preču sarakstu. Sastādiet saraktu ar precēm, kas nepieciešamas, piemēram, vienai nedēļai, neizmirstot sarakstā iekļaut arī našķus. Parasti pirkt lielos iepakojumus sanāk izdevīgāk, tāpēc pievērsiet uzmanību cenām litros un kilogramos nevis par iepakojumu. Dodoties uz veikalu retāk un nopērkot mazāk lieku preču, ietaupījums būs ievērojams, lai redzētu rezultātu salīdziniet pagājušā un konkrētā mēneša pārtikas izdevumus.
  • Sekojiet līdzi mobilo telefonu, interneta un televīzijas operatoru pakalpojumu tarifiem. Ik pa laikam TV ekrānos dzirdamas reklāmas par īpaši izdevīgām cenām jaunajiem klientiem, taču pastāv iespēja, ka arī esošajiem klientiem ir izveidots kāds izdevīgāks tarifs vai veids kā maksāt mazāk. Visticamāk, ka pakalpojumu sniedzējs Jums nezvanīs un nepiedāvās nomainīt tarifu plānu uz Jums izdevīgāku, tas būs jādara pašam. Ja ģimenē tiek lietoti, piemēram, 4 mobilie telefonu un uz katru no tiem izdodas ietaupīt vismaz 1,50 eiro mēnesī, kas ir šķietami maz, tad gadā šis ietaupījums būs jau 72 eiro tikai par telefona sakariem vien, neskaitot interneta un televīzijas pakalpojumus.
  • Iepērcieties internetā! Pērkot elektroniku un apģērbu internetā, iespējams ietaupīt daudz naudas. Internets piedāvā iespēju pirkt preces ne tikai Latvijas bet arī no ārzemju veikaliem, kuros bieži vien preču cenas ir krietni vien zemākas. Pērkot preces Latvijas interneta veikalos, nevajadzētu uztraukties par to, ka atsūtītā prece neder vai nepatīk, jo visas preces 14 dienu laikā ir iespējams atgriezt pārdevējam, saņemot atpakaļ naudu. Interneta veikaliem nav jāmaksā par telpu īri tirdzniecības centrā, kā arī pārdevēju un apkopēju alga, kas bieži vien sastāda pietiekoši lielu daļu no preču uzcenojumiem veikalos.
  • Ja gadījusies personīgā finanšu krīze un nākas ņemt aizdevumu, izvēlaties kredītu izsniedzēju, kas iedāvā bezmaksas aizdevumu vai kredītu ar viszemāko procentu likmi. Tāpat, ja šobrīd atmaksājat aizdevumu, izvērtējat iespēju veikt pārkreditāciju, izvēloties aizdevumu ar izdevīgākām procentu likmēm un nosacījumiem.