Kā ietaupīt uz pusdienām?

NaudaLai gan pusdienas ir viena no svarīgākajām ēdienreizēm un bez tām neiztikt, ēdot ārpus mājām, tās bieži vien kļūst arī par visdārgāko un neizdevīgāko no visām dienas ēdienreizēm. No ierastās ēdienreizes nekādā gadījumā nevajadzētu atteikties, taču pastāv dažādi varianti kā ietaupīt uz pusdienām un samazināt ēšanas izdevums par vairākiem desmitiem eiro mēnesī.

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt pusdienu izdevumus, ir ēst iepriekš sagatavotu, no mājām paņemtu ēdienu. Lielākajā daļā dara vietu un mācību iestāžu ir ierīkota telpa vai kāds stūrītis atpūtai un pusdienu notiesāšanai. Pat, ja darbavietā nav izveidojusies tradīcija, pusdienot ar līdzpaņemto ēdienu, nebaidāties būt šis tradīcijas aizsācējs, jo pastāv liela iespēja, ka pavisam drīz arī citi kolēģi sekos Jūsu piemēram.

Šobrīd veikalos nopērkamas visdažādākā izmēra un materiāla pusdienu trauciņi un kārbiņas. Lielāko daļu trauciņu var lietot mikroviļņu krāsnī, taču, ja tāda nav pieejama, ir nopērkami arī dažāda izmēra ēdienu termosi, kas saglabās no rīta uzsildīto maltīti siltu līdz pat pusdienu pārtraukumam. Vislielāko ietaupījumu gūsiet tad, ja gatavojot vakariņas, pagatavosiet tik daudz ēdiena, lai pietiktu arī nākamās dienas pusdienām, turklāt šādi varēsiet baudīt ēdienu, kas jums patiesi garšo un kura sastāvdaļas jūs pārzināt.

Ja īpaši bieži negatavojat un laika trūkums vai kādi citi apstākļi neļauj pusdienu pārtiku sagatavot jau iepriekš, ietaupīt palīdzēs pusdienu kārbiņas satura piepildīšana ar veikalā iegādātiem augļiem, dārzeņiem un sastāvdaļām sviestmaižu pagatavošanai. Mazliet dārgāk būs kārbiņu piepildīt ar veikalā pirktiem salātiem vai citiem gatavajiem ēdieniem, taču, ja veikalā pirktā, gatavā pārtika, ir kā alternatīva pusdienošanai kafejnīcā, mēneša beigās būs vērojams manāms pārtikas izdevumu samazinājums.

Ieteicams izvairīties no smalkmaizīšu, mazo šokolādīšu vai citu safasēto našķu iegādes, jo tie ievērojami sadārdzinās pusdienu izmaksas. Ja vēlaties iegādāties našķus pērciet tos lielajos iepakojums vien reizi nedēļā un sadaliet vairākās mazākas porcijās katrai dienai. Lai izdevumi būtu mazāki, pusdienām un visām citām ēdienreizēm nepieciešamos produktos pērciet vienu vai divas reizes nedēļā un izmantojiet iepirkumu sarakstu.

Ja pusdienas ir Jūsu dienas galvenā ēdienreize, vakariņas netiek gatavotas un veikalā nopērkamā pārtika un uzkodas Jūs neapmierina, lai ietaupītu uz pusdienām izvelties kafejnīcu un citu ēdināšanas uzņēmumu akciju piedāvājumus. Vairāki ēdināšanas uzņēmumi ar interneta starpniecību piedāvā dažāda veida atlaides, gan pusdienu piedāvājumiem, gan atsevišķiem ēdieniem no ēdienkartes. Esiet elastīgs un pielāgojiet savu pusdienu ēdienkarti konkrētas dienas akciju piedāvājumiem. Ja pēc lētākā un izdevīgākā piedāvājuma jādodas uz otru pilsētas galu, kooperējaties ar kolēģiem un pasūtat akcijā piedāvāto ēdienu uz Jūsu darbavietu. Vairākos gadījumos, sasniedzot konkrētu pasūtījuma summu, ēdiena piegāde ir bez maskas.