Kā iekrāt naudu

Viens no svarīgākajiem naudas krāšanas zelta likumiem ir zināt mērķi, kam un kāpēc šī nauda tiek krāta, jo ja nav mērķa, nav arī motivācijas. Naudas krāšanas un taupīšanas mērķi var būt visdažādākie, piemēram, sakrāt naudu atvaļinājumam, iegūt finansiālo neatkarību, segt parādus, izveidot uzkrājumu nebaltām dienām, sakrāt automašīnai, mājai vai dzīvoklim, kā arī daudz kam citam. Katram ir jāatrod savs krāšņas mērķis un vismaz aptuveni jāapzinās cik liela ir minimālā naudas summa, kuru būtu nepieciešams iekrāt.

Ja esat atradis mērķi, iespējams, ka Jums noderēs kāda no sekojošām idejām par to kā iekrāt naudu un ietaupīt nemazinot dzīves kvalitāti un neatsakoties no dzīves baudīšanas.

Kafiju, šokolādīti un ko vēl varu piedāvāt?

Darbs, kafija, ikdiena

Vairumam no mums ir netikums ik dienu iegādāties kafiju vai tēju ofisā vai citās publiskās vietās esošajos kafijas automātos, benzīntankos, kioskos un citās vietās, kur kafijas vidējā cena svārstās ap 1,50 EUR. Bieži vien šie dzērieni tiek pirkti bez jebkādas īpašas vajadzības, vienkārši pieraduma vai garlaicības dēļ, turklāt blakus kafijai vienmēr atdodas kāda šokolādīte vai cits mazs našķītis par izmēram un svaram neadekvāti augstu cenu. Ja katru dienu nopērkam tikai vienu kafiju, nedēļā jau esam iztērējuši 10,50 EUR, taču nopērkot vairākas kafijas vai vēl kādu našķi šis skaitlis ir vēl lielāks. Protams nav jāatsakās no iemīļoto dzērienu un našķu baudīšanas, taču ietaupīt varētu tad, ja dodoties uz darbu vai studijām iemīļotais dzēriens tiktu sagatavots jau mājas un paņemts līdzi, piemēram, termokrūzē, kas maksā sākot no 5 EUR. šāda gadījumā ietaupījums varētu būt pat 40 eiro mēneši un 480 eiro gadā, par kuriem sanāk atvaļinājums ārzemēs.

Neierobežoti zvani un īsziņas jaunajiem klientiem

Nepārtraukti redzamas un dzirdamas reklāmas, kurās tiek piedāvāti dažādi izdevīgi tarifi un piedāvājumi jaunajiem klientiem, taču arī jau esošajiem klientiem pastāv iespēja optimizēt savu tarifu plānu un samazināt pakalpojumu izmaksas. Regulāri pārbaudiet vai pakalpojumu sniedzējs nepiedāvā izdevīgāku tarifu, akcijas vai atlaides, kas ļautu Jums maksāt mazāk. Jāņem vērā ka pakalpojumu sniedzējs pats Jums nezvanīs un nepiedāvās ietaupīt, par vēlmi maksāt mazāk, Jums pašam jāinformē jūsu telefona, interneta vai televīzijas operators. Nomainot zvanu tarifu ģimenei, kurā tiek lietoti 4 dažādi telefona numuri iespējams ietaupīt pat 150 EUR gadā, taču ja ķeras klāt interneta un TV tarifu optimizācijai šis skaitlis viennozīmīgi pieaug.

Veikalu un internetveikalu cenas

Lai gan daudziem pret lietu pirkšanu interneta veikalos ir aizspriedumi, jo preci nevar aptaustīt un izpētīt tuvumā, interneta veikalu cenas bieži vien ir pat par vairākiem desmitiem eiro zemākas nekā parasto veikalu cenas, turklāt bieži vien piegāde ir bez maksas.