Kā apvienot darbu ar mācībām?

Jauniešu dzīve studiju laikā mēdz būt visai sarežģīta, jo nākas apvienot darbu ar mācībām, kas daudziem varētu šķist, kā neiespējamā misija, turklāt abas šīs nodarbes prasa daudz laika un enerģijas.

Daudzi jaunieši ar šo situāciju veiksmīgi tiek galā, izvēloties strādāt maiņu darbus un jau laicīgi brīdinot darba devēju, par savu studiju grafiku. Protams, strādājošs students nekad nevarēs veltīt tik daudz laika mācībām, kā jaunietis, kura dienas pienākumos ietilpst tikai sevis izglītošana, taču kā teikts senā sakāmvārdā, „kurš vairāk dara, tas vairāk izdara.”

Darbs, nauda

Būtu svarīgi piebilst, ka meklējot darbavietu pēc skolas absolvēšanas, darba devēji ņem vērā ne tikai iegūto mācību iestādes diplomu, bet arī jebkāda veida darba pieredzi, kuras laikā esat guvis dažādas papildus zināšanas. Tieši šī un protams ekonomisko apsvērumu dēļ, darba apvienošana ar mācībām ir ļoti svarīga ikvienam, par nākotni domājošam jaunietim.

Kā rīkoties, lai apvienotu darbu ar mācībām?

  • Izvēlieties darbavietas, kas piedāvā maiņu grafiku un informējiet darba devēju par savu situāciju.
  • Informējiet konkrēto kursu, nodarbību pasniedzējus par to, ka esat nodarbināts un, vajadzības gadījumā, vienojieties par iespējām apmeklēt lekcijas vai kārtot eksāmenus citā laikā.
  • Pārliecinieties vai peļņu nav iespējams gūt, izmantojot kādu no saviem hobijiem vai strādājot no mājam, piemēram, tulkojot tekstus, pārdodot rokdarbus, spēlējot mūzikas instrumentus saviesīgos pasākumos vai kā citādi.
  • Izveidojiet kvalitatīvu un pilnīgu CV jeb dzīves aprakstu, tajā iekļaujot savas prasmes un iepriekš veiktās aktivitātes, kas varētu palīdzēt veikt izvēlēto darbu. Labi izveidots CV sniegs Jums vairāk izredžu iegūt izvēlēto darba vakanci vai arī gūt vairākas izvēles iespējas, tādejādi ļaujot atrast to darbavietu, kas sniegtu iespēju savienot darbu ar mācībām.

Lielākā daļa darba devēju un topošo kolēģu, paši reiz ir bijuši studenti un lieliski saprot, kādā situācijā atrodas jaunietis, kas spiest meklēt darbu paralēli mācībām, tāpēc lielākoties ir ļoti pretimnākoši un vajadzības gadījumā, gatavi pat pielāgot darba grafiku.