Izvēlieties pareizo kredīta veidu!

Aizņemties ir tas pats, kas pārmaksāt. Patiešām, taču dažreiz pārmaksājat mazāk, dažreiz vairāk, turklāt viss vēl atkarīgs no tā, kas notiek ar jūsu algu (vai tā ceļas, vai krīt). Tā kā kredīts maksā naudu, ir svarīgi izvēlēties visizdevīgāko pieejamo kredītu, lai sasniegtu jums nepieciešamos mērķus. Un kas tad ir izvēlēties pareizo kredīta veidu? Tas ir atrast izdevīgāko kredītu, ne tikai materiālā ziņā, bet arī tādā ziņā, ka tas ir piemērots jūsu apstākļiem, vajadzībām un spējām.

Bezprocentu kredīts

Kredīti

Vai pastāv tāda lieta kā bezprocentu kredīts? Jā, pastāv, turklāt vairākās vietās. Tā, piemēram, daži elektropreču tirgotāji pārdod, piemēram, LCD televizorus uz nomaksu bez procentiem. Tāpat arī ātro kredītu devēji ļauj paņemt pirmo aizdevumu, par to nemaksājot ne centa (ja neskaita centu, kas jāpārskaita, reģistrējoties pie kāda pakalpojumu sniedzēja). Ielāgojiet, ka, izmantojot šādus kredītus, var gadīties lielāla komisijas maksa, kas gada procentu likmi no 0 padara par kādiem 20. Savukārt ar ātrajiem kredītiem jāuzmanās it sevišķi, jo teju puse (kādi 44%) pirmo bezmaksas kredītu neatdod laikā, tādējādi pēc tam esot spiesti maksāt lielas soda naudas maksas.

Overdrafts un kredītkartes

Kredītlīnija

Overdrafts ir diezgan laba alternatīva ātrajiem kredītiem un līzingam, ja to izmanto piesardzīgi. Tas ir iztrūkums bankas kontā, kura gadījumā bankai samaksājat procentus, kad kontā tiek ieskaitīta alga. Savukārt kredītkartes var izmantot dažādu mazāku lietiņu, piemēram, apģērba, mēbeļu, sporta piederumu un citu lietu iegādei. Arī overdrafta un kredītkaršu gadījumā ļoti svarīgi laikā segt ikmēneša maksājumus, jo pretējā gadījumā var nākties maksāt paprāvas komisijas maksas.

Citi kredīti

Citi kredītu veidi pārsvarā ir diezgan saprotami. Tas ir, piemēram, hipotekārais kredīts, kurā ieķīlājat kādu nekustamo īpašumu, lai saņemtu kredītu, ir iespēja saņemt lielākus naudas līdzekļus. Patēriņa kredīts būs piemērots lielāku pirkumu veikšanai, savukārt citi kredīta veidi parasti jau pēc nosaukuma ir atpazīstami kā domāti kādam konkrētam mērķim – piemēram, studiju, studējošā, iespēju, u.c. veidu kredīti.