Internetbanka

Daudzi vairs nespēj iedomāties savu dzīvi bez plašajām internetbankas iespējām, kas nodrošina darījumu apmaksu un citu finanšu darbību veikšanu no jebkuras vietas, kurā pieejams interneta pieslēgums, taču, lai arī bankas pakalpojumi internetā krietni vien atvieglo daudzu cilvēku dzīves, statistika liecina, ka no 94% Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir bankas konts internetbanku lieto tikai 70%.

Pakalpojumus internetā piedāvā gandrīz ikviena Latvijas komercbanka un šo pakalpojumu izmantošanai var pieteikties jebkurā laikā. Internetbankas lietošanas ērtums, pakalpojumu pārredzamība un funkciju daudzums ir atkarīgs no katras bankas, taču parasti šie pakalpojumi tiek izveidoti tā, lai to lietošana būtu ērta un saprotama ikvienam.

Izmantojot banku pakalpojumus internetā ir iespējams ietaupīt, nemaksājot komisijas maksas, kuras bieži vien tiek iekasētas saņemot pakalpojumus bankas filiālēs. Piemēram, naudas pārskaitījumi vienas bankas ietvaros ir bez maksas, tāpat arī valūtas maiņa, rēķinu apmaksa, finanšu konsultāciju pieteikšana – saņemšana un citi pakalpojumi.

Populārākie internetbankas pakalpojumi ir:

  • Konta pārskatu un citas ar bankas kontu un finansēm saistītas informācijas saņemšana,
  • Maksājumu veikšana un saņemšana,
  • Valūtas maiņa,
  • Rēķinu apmaksa,
  • Pirkumu veikšana internetā,
  • Maksājumu karšu pieteikšana – maiņa,
  • Aizdevumu pieteikšana,
  • Pieteikties vai nomainīt pensiju līmeni,
  • Pieteikšanās finanšu konsultācijām,

Kā vienu no lielākajām internetbankas priekšrocībām noteikti var minēt to, ka tā pieejama 24 stundas diennaktī un to var izmantot jebkurā diennakts laikā.

Internetbanku iespējams lietot arī viedtālrunī un planšetdatoros.

Papildus internetbankai bankas piedāvā pieteikties arī SMS bankas pakalpojumiem, kas nodrošina īsziņas nosūtīšanu uz jūs mobilo tālruni, kad banka kontā ieskaitīta vai no noņemta nauda, kā arī citus pakalpojumus, kurus iespējams saņemt jūs mobilajā telefonā.

Pieteikšanās

Attālinātajiem bankas pakalpojumiem internetā, iespējams pieteikties jebkurā jūsu izvēlētās bankas filiālē. Parasti attālināto pakalpojumi līgumu piedāvā noslēgt arī tad, kad tiek atvērts jauns bankas konts. Piesakoties pakalpojuma nav jāmaksā pieteikšanās vai abonēšanas maksa, tas ir par brīvu. Vairākas bankas Elektroniskā paraksta lietotājiem piedāvā pakalpojumiem pieteikties nosūtot parakstītu pieteikumu un bankas mājas lapā norādīto e-pasta adresi – šo iespēju parasti izmanto uzņēmumi.

Drošība

Kļūstot par internetbankas lietotāju, persona saņem lietotāja (ieejas) kodu un kodu karti vai kalkulatoru, kas nodrošina piekļuvi internetbankai. Jūsu bankas konta drošības apsvērumu dēļ, piekļuves kodu un kodu karti vai kalkulatoru ir tikpat nozīmīgi neatklāt citām personām, kā savas bankas kartes PIN kodu. Vairākkārt nepareizi ievadot piekļuves informāciju, internetbanka tiek bloķēta, taču to iespējams atbloķēt, dodoties uz bankas filiāli. Visi drošības pasākumi ir izstrādāti tā, lai pēc iespējas vairāk samazinātu risku, ka jūsu internetbankai varētu piekļūt cita persona.

Papildus drošībai bankas piedāvā veikt bankas kartes reģistrāciju drošiem pirkumiem internetā, reģistrāciju bez maksas iespējams veikt internetbankā un tas aizņem vien dažas minūtes laika.