Ikmēneša ienākumi kredīta saņemšanai

Lai gan par regulāriem ikmēneša ienākumiem parasti tiek uzskatīta darba alga, aizdevēji, lemjot par kredītu piešķiršanu, ņem vērā arī citus ienākumus, kuri tiek saņemti regulāri.

Aizdevējs

Par kredīta saņemšanai nozīmīgiem ikmēneša ienākumiem varētu uzskatīt arī jebkurus citus finanšu līdzekļus, kas ir legāli un tiek saņemti regulāri, piemēram:

  • Pabalsti, pensija,
  • Ārzemēs dzīvojošu radinieku draugu finansiāla palīdzība,
  • Saņemtās dividendes,
  • Ienākumi no saimnieciskās darbības,
  • Ienākumi no īpašuma īres utt.

Lai šie ienākumi tiktu ņemti vērā izvērtējot aizdevuma pieprasījumu, tiem jābūt pierādāmiem ar bankas konta izrakstiem vai līgumiem.

Ja kopējie ikmēneša ienākumi nav pietiekoši lieli nepieciešamā aizdevuma saņemšanai, vairākos gadījumos pastāv iespēja piesaistīt galvotāju. Piesaistot galvotāju tiek skatīti aizdevuma ņēmēja un galvotāja ienākumu kopsumma, un izredzes saņemt aizdevumu pieaug, taču galvotājs uzņemas tieši tādas pašas kredītsaistības, kā aizdevuma ņēmējs un apņems segt aizdevumu tad, ja to nespēj kredītņēmējs.

Piešķirot aizdevumu, ikmēneša ienākumus vērtē gan banku, gan nebanku aizdevēji un izredzes saņemt izdevumu pie vienas vai otras aizdevēju grupas parasti īpaši daudz neatšķiras, lai gan bieži vien dzirdami pieņēmumi par to, ka pie nebanku aizdevējiem saņemt kredītu ir daudz lielākas iespējas.

Pirms pieteikšanās aizdevuma svarīgi būtu aprēķināt, vai aizdevuma ikmēneša maksājuma lielums nepārsniedz 40% no ikmēneša ienākumu apjoma, jo tieši to pašu darīs arī aizdevējs, kuram esat iesniedzis kredīta pieprasīju.