Finanšu stabilitāte

EURPersonīgā finanšu stabilitāte bieži vien sniedz stabilitāti arī citās dzīves sfērās, ļaujot izvairīties no lieka stresa un pievērst lielāku uzmanību citām, ar finansēm nesaistītām lietām. Finanšu stabilitāti spēj iegūt ikviens, taču, lai to izdarītu, savā ikdienā būs nepieciešams ieviest pāris pavisam vienkāršas un visticamāk jau zināmas, taču mazliet piemirstas darbības.

Mūsu ikmēneša budžetu veido ienākumi un izdevumi. Lai sapratu cik daudz saņemam un cik daudz tērējam, kā arī vispārīgi izprastu savas finansēs un to cik labi vai gluži pretēji slikti tās līdz šim esam pārvaldījuši, būtu jāveic ienākumu un izdevumu uzskaite un analīze. Vienkāršāk sakot Jums jāsagrupē visi savi ikmēneša ienākumi un izdevumi pa galvenajām ienākumu un tēriņu grupām, piemēram, izdevumi par pārtiku, transportu, kredītmaksājumiem un citi, lai sapratu kur paliek naudu un vai kāda no tēriņu grupām nav iespējams tērēt mazāk.

Šāda ienākumu un izdevumu uzskaite būtu jāveic regulāri, turklāt tas nemaz neprasa tik daudz laika, kā sākumā varētu šķist. Iesākumā tēriņu analīzei varat izmantot internetbankā pieejamos datus, taču vēlāk veikt ikdienas tēriņu uzkaiti, sakrājot čekus vai uzskaitot tēriņus kādā no speciali šim mērķim izveidotajiem rīkiem, kas paredzēti viedtālruņiem vai datoriem.

Ceļā uz finansiālo stabilitāti un labklājību svarīgi ir ne tikai apzināties savu finansiālo stāvokli un meklēt veidus, kā ietaupīt, bet arī gudri plānot īstermiņa un ilgtermiņa budžetu jeb budžetu katram mēnesim un konkrētajam gadam.

Plānojot budžetu ilgtermiņā, atvēliet naudu ne tikai lielākajiem paredzamajiem izdevumiem, bet arī uzkrājumiem.

Finansisti ik gadu pēta mājsaimniecību finansiālo stabilitāti un ilgtspējību, un veido statistiku vadoties pēc sekojošiem pēc sekojošiem rādītājiem:

  • Finanšu plānošana – mājsaimniecības budžeta plānošana,
  • Uzkrājumu veidošana,
  • Informētība un e-drošība – vai persona ir informēta par savām finansēm un to drošību.
  • Finanšu pakalpojumu izmantošana – vai persona izmanto banku pakalpojumus un vai zina cik tie izmaksā un kā palīdz vai gluži pretēji traucē ietaupīt.
  • Kredīti – to pārvaldība un izdevīgums,
  • Pensija – rūpes un zināšanas par savu pensiju fondu,

Pievēršot uzmanību visiem iepriekš minētajiem punktiem un regulāri sekojot līdzi to attīstībai un izpildei Jūsu ikdienas dzīvē, tiks iegūta gan finansiālā stabilitāte, gan labklājība, jo tikai regulāri rūpējoties par savām finansēm un jau laicīgi paredzot dažādus šķēršļus un nodrošinoties ar uzkrājumu to pārvarēšanai, vairs nebūs lieki jāuztraucas par tiem.

Lielākoties no situācijām, kurās trūkst naudas kredītmaksājumu un citu obligāto maksājumu veikšanai, nav uzkrājumu neparedzētu remontdarbu veikšanai vai medicīnas pakalpojumu apmaksai un citām finanšu ķibelēm, mēs sevi varam pasargāt ieviešot ikdienas dzīvē dažas darbības, kuras neprasa nemaz tik daudz laika un enerģijas, taču sniedz ievērojamu rezultātu.

Pārliecinieties par to, lai jūsu finanses ir saplānotas katram mēnesim un baudiet finansiālo stabilitāti.