Dividendes

Dividendes, kā jēdziens visbiežāk tiek lietots akcionāru vai to, kas par tādiem vēlās kļūt vidū. Dividendes ir uzņēmuma peļņa vai peļņas daļa, kuru akcionāri, jeb tie kuriem pieder konkrētā uzņēmuma akcijas, nolemj izmaksāt katram akciju turētājam, proporcionāli tā akciju vērtībai.

Kad tiek izmaksātas dividendes?

Lēmumu par to vai peļņu sadalīt dividendēs vai ieguldīt turpmākā uzņēmuma attīstībā nolemj akcionāru pilnsapulcē, par to nobalsojot lielākajai akcionāru daļai, jeb kontrolpaketes turētājam (tam akcionāram, kuram pieder 51% no uzņēmuma akcijām). Dividendes izmaksā vienu reizi gadā.

Kā pelnīt ar dividenžu palīdzību?

Ātro kredītu nauda

Ar dividenžu palīdzību ir, iespējams, pavairot savus brīvos līdzekļus. Lai gūtu peļņu, ir jāļauj naudai pelnīt naudu, jeb jāiegulda brīvie līdzekļi, pērkot uzņēmumu akcijas. Lai būtu pilnībā drošs, ka konkrēta uzņēmuma dividendes tiks izmaksātas un tādejādi, tiks gūta peļņa, būtu jācenšas iegādāties uzņēmuma akciju kontrolpaketi jeb 50 + 1% no uzņēmuma akcijām, jo tas sniegs iespēju, akcionāru pilnsapulcē pieņemt galīgo, par peļņas vai peļņas daļas izmaksu dividendēs.

Pirms akciju pirkšanas noteikti vajadzētu pārliecināties, ka uzņēmums strādā ar peļņu un prognozēt tā tālāko attīstību.

Ja akcionāri konkrētajā gadā nolemj uzņēmuma peļņu vai peļņas daļu neizmaksāt dividendēs un jums nav bijusi iespēja iegādāties kontrolpaketi, Jūs tā pat varat gūt peļņu, spekulējot ar iegādātajām akcijām.