Deputāti ierobežo ātro kredītu nozari

Grozījumi patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kuriem vajadzēja sakārtot ātro kredītu biznesu, Saeimā iestrēguši teju jau divus gadus. Kaut arī iepriekš politiķi vairākkārt solījuši ar likuma spēku ierobežot aizdevumu procentu likmes un soda sankcijas, līdz šim ar to nav veicies spēcīgā politiskā lobija dēļ. Savs redzējums par spēles noteikumiem ir arī ekonomikas ministrijai, tā piedāvā noteikt, ka turpmāk maksimālā aizdevumu likme var būt līdz 0,25% dienā, bet kavējuma procenti nevar pārsniegt 0,35% dienā. Šāds risinājums ātro kredītu nozarei vairs neļaus no nemaksātājiem parādu 100 eiro apmērā izaudzēt līdz 500 vai 1000 eiro. Savukārt pašiem kredīta devējiem tas liks vairāk izvērtēt cilvēku maksātspēju.

Daudzi cilvēki laiku pa laikam saskaras ar finanšu grūtībām. Kad tas notiek, visbiežākais risinājums var būt meklēt ērtu ātro kredītu. Meklējot šos kredītus, daudzi aizņēmēji tomēr īsti nezina visu par kredīta pieteikšanās un piešķiršanas procesu. Viņi vienkārši meklē pirmo pieejamo aizdevēju un saņem naudu, neatkarīgi no kredīta noteikumiem un nosacījumiem.

Sperot šādu soli, lai saņemtu kredītu, neskatoties uz tā nosacījumiem, aizņēmējs var nopietni kaitēt savām finansēm nākotnē. Jūsu kredītvēsture var noiet pa burbuli, ja Jūs neesat uzmanīgi, piesakoties kredītiem. Vienkārša problēma ar kredītu var izraisīt citu. Pirms Jūs to pamanāt, Jūsu kredītvēsture ir tiktāl sabojāta, ka iegūt finansiālu palīdzību ir ļoti grūti.

Vienmēr ir svarīgi saprast, ka ar visiem finanšu darījumiem ir jāievēro daži noteikumi. Ja Jūs nezināt savas patērētāja tiesības, Jūs varat viegli pieļaut kļūdas, kuru labošana Jums izmaksās vairāk ilgtermiņā.