Daudzdzīvokļu māju siltināšanas kredīts

Daudzdzīvokļu mājaPadomju laikos celtās daudzdzīvokļu mājas bieži vien ir energo neefektīvas, tas nozīmē, ka mājas sildīšanai paredzētā enerģija – siltums izplūst no mājas iekštelpām uz tās ārpusi un, maksājot pietiekoši lielu naudas summu par apkuri, tiek sildītas ne tikai iekštelpas, bet arī mājas ārpuse un kausēts sniegs pagalmā.

Lai novērstu nelietderīgu siltuma izmantošanu un mājoklis kļūtu patiešām silts pat visbargākajos laika apstākļos, noteikti būtu jāveic ēkas siltināšana. Tā kā ēkas siltināšana prasa līdzekļus un tai nepieciešama konkrēta naudas summa, kas atkarīgas no siltināšanas projekta apjoma, pastāv dažādi veidi, kā to nodrošināt.

Ēkas siltināšanai nepieciešamos līdzekļus iespējams iekrāt, iekasējot konkrētu naudas summu no katra mājas dzīvokļa īpašnieka, taču, ja energoefektivitāti vēlaties uzlabot pēc iespējas ātrāk, palīdzēt var kāds no daudzdzīvokļu māju siltināšanas kredītiem, kuri tiek izsniegti gan mājas apsaimniekotājam, gan arī dzīvokļu īpašnieku sabiedrībām.

Lai saņemtu kredītu, nevienam no dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savs personīgais dzīvoklis, turklāt kredīti pieejami līdz pat 100% apmērā no siltināšanas projekta izmaksām.

Šāda veida kredītu atmaksas termiņš parasti ir no 5 – 15 gadiem, līdz ar to ikmēneša maksājumi, kas būs jāveic dzīvokļu īpašniekiem, neko daudz neatšķirsies vai pat būs ievērojami mazāki par tiem, kas tiek veikti par apkuri, tikmēr, kamēr māja vēl nav siltināta.