Ātro kredītu noderīgums

Ātro kredītu noderīgums: intervija ar kādu ātro kredītu lietotāju

Ātrie kredīti mēdz būt arī noderīgi. Blakus runām par kredītlikmju griestu noteikšanu un citiem veidiem, kā plāno iegrožot ātro kredītu nozari, piedāvājam interviju ar Normundu (vārds mainīts), kurš no ātrajiem kredītiem spēja iegūt arī kādu labumu – tiesa, tikai vienreiz, bet arī vienreiz skaitās.

Kā tev gadījās nonākt pie ātro kredītu lietošanas?

Stāsts diezgan parasts: nokļuvu negadījumā darbā, un vajadzēja vairākas nedēļas nogulēt slimnīcā. Pēc trim nedēļām par procedūrām vajadzēja samaksāt nedaudz vairāk, nekā 100 latu, bet strādāju bez līguma, un priekšnieks negribēja ne dzirdēt par kādu kompensāciju. Tāpēc paņēmu ātro kredītu, lai samaksātu par slimnīcu. Pēc tam pie paziņām drusku pahaltūrēju un atdevu kredītu pāris dienas pirms termiņa.

Kā tu raugies uz ātrā kredīta nozari?

Esmu televīzijā un radio dzirdējis daudz šausmu stāstu. Kad aizņemas jaunieši, kuru vecākiem pēc tam jāstrebj viņu bērnu putra, vai kad aizņemas daudzbērnu ģimenes galva, un pēc tam visa ģimene ir parādu jūgā. Domāju, ka pie šīm ķezām vainīgi ir paši cilvēki, kas aizņemas, bet dažreiz vainīgi ir arī paši kredītdevēji. Nu, kā var dot kredītu 18 gadus vecam?!

Tomēr tas ir bizness, tāpēc jārēķinās, ka nekas patīkams tas nebūs, ja neatdos kredītu laikā. Bet man tas palīdzēja samaksāt rēķinu. Man nepatīk nevienam būt parādā, tāpēc izvēlējos samaksāt par izdevumiem ātrāk.

Vai arī citiem ātrais kredīts var būt noderīgs?

Noteikti, taču vienmēr jāuzmanās. Man pret naudu ir tāda brīva attieksme – kad ir, labi, kad nav, tad tāpat varu kaut ko izdomāt. Zinu, ka ir cilvēki, kas cīnās par katru santīmu, iespējams, ka viņiem to naudu dabūt grūtāk, varbūt šīs pašas attieksmes dēļ.

Ko tu ieteiktu cilvēkiem, kas nonākuši finansiālās problēmās?

Kredīti ir pēdējais risinājums. Vienmēr vajag būt fiškai – kādam plānam, – kā naudu dabūt. Ja plāna nav, tad nav jāņem kredīti, jo tos nevarēs atdot. Taču, ja uz spēles ir jūsu veselība, labklājība vai vienkārši labsajūta, tad ātrie kredīti var palīdzēt.