Ātro kredītu līgumsodi

Sadzīvē gadās dažādas neparedzētas situācijas, diemžēl, loti daudzi ātro kredītu kompāniju klienti rada sev lielas parādsaistības, jo nespēj laikā nomaksāt ātro kredītu pamatsummu, kā arī procentu maksājumus.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas ierobežojumi

Jāuzsver, ka sākot no 2013. gada 1. marta Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedri piemēro līgumsoda ierobežojumus, paredzot, ka līgumsoda apmērs nepārsniedz 100% no parāda, kas ietver gan aizdevuma pamatsummu, gan komisijas maksu par tā izsniegšanu.

Līgumsoda ierobežojumi attieksies uz tiem kredītiem, kas izsniegti sākot no 2013. gada 1. marta un turpmāk. Tāpat no marta informācija par maksimālo piemērojamo līgumsoda apmēru būs skaidri norādīta līgumos – tādā veidā asociācija cenšas veicināt pozitīvu aizņemšanās praksi un samazināt parādnieku skaitu.

Līgumsodi un citas soda sankcijas

  • Jāuzsver, ka dažkārt klientiem šķiet, ka parādu būs viegli atdot un tas noteikti tiks izdarīts, tomēr gadās neparedzētas situācijas, kas var negatīvi ietekmēt kredīta sekmīgu atmaksu;
  • Kredīta termiņš paiet ātri, kad kredīta atdošanai atvēlētā nauda arī ir beigusies un debitors sāk piemērot soda sankcijas – līgumsodus. Visbiežāk tas ir 1% no līguma summas par katru nokavēto dienu, turklāt neatmaksājot parādu un līgumsodus noteiktu dienu laikā – klients var piesaistīt parādu piedzinēju, par ko būs jāmaksā papildus līdzekļi;

Neradi sev liekus parādus, līgumsodus vai citas soda sankcijas. Aizņemieties tikai tad, ja patiešām spēsiet to atļauties. Ātrais kredīts ir Jums piemērots, ja:

  • kredīta maksājumi nepārsniedz vispār pieņemto normu 20%, maksimums – 30% no ikmēneša ienākumiem;
  • pēc visu rēķinu nomaksas un izdevumiem mēneša beigās Tev atliek kaut neliela naudas summa, ko Tu iekrāj.

Neapdomīga aizņemšanās internetā nereti rada lielus parādus un sabojā klienta kredītvēsturi. Lai aizņemtos patiešām atbildīgi un tikai tik, cik nepieciešams – Jums jābūt ar atbilstošiem un stabiliem ikmēneša ienākumiem, kā arī nav vēlami nenokārtoti parādi citās kompānijās. Vienmēr pirms aizņemšanās iepazīstieties ar kredīta līguma noteikumiem un aizņemieties tikai tad, ja atbilstiet visiem nosacījumiem. Esiet atbildīgs par saviem maksājumiem – veiciet tos savlaicīgi un neradiet sev nepatīkamus līgumsodus vai citas soda sankcijas.