Ātrie kredīti personām, kas jaunākas par 21 gadu

Jau kādu laiku valstī virmo diskusijas par vecuma sliekšņa maiņu ātro kredītu saņemšanai. Lai gan Saeima lēma par likumu grozījumiem, kas paredz stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai, priekšlikums, kas paredzēja ātros kredītus neizsniegt personām, kas jaunākas par 21 gadu tika noraidīts, līdz ar to ātrie kredīti vēl aizvien ir pieejami arī jauniešiem, kas sasnieguši pilngadību (18 gadus), taču vēl nav 21 gadu veci.

Jāuzsver, ka lielākā daļa ātro kredītu izsniedzēju, piedāvā aizdevumus personām, vecuma robežās no 20 līdz 75 gadiem, taču arī 18 un 19 gadus veciem, strādājošiem jauniešiem, ir iespējas saņemt aizdevumus pie konkrētie aizdevējiem.

Lai saņemtu aizdevumu, personām, kas jaunāks par 21 gadu, jāatbilst aizdevēja standarta nosacījumiem, piemēram:

  • Jāsaņem regulāri ienākumi, kas ļautu segt aizdevumu,
  • Jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai patstāvīgajam iedzīvotājam ar uzturēšanās atļauju,
  • Jābūt pietiekoši labai kredītvēsturei – nedrīkst būt reģistrēts parādnieku sarakstā,
  • Jābūt bankas kontam kādā no Latvijas komercbankām utt.

Izpildoties šiem nosacījumiem, aizdevumi parasti tiek piešķirti, neatkarīgi no pilngadīgās personas vecuma, ja vien aizdevēja nosacījumos nav teikts savādāk.

Jauniešiem, kas sasniegusi 20 gadus, ir iespējas izvēlēties no tikpat plaša aizdevēju piedāvājumu klāsta, kā jebkurai citai, augstāku vecumu sasniegušai personai, taču jauniešiem, kas jaunāki par 20 gadiem nākas aizņemties no dažiem konkrētiem aizdevējiem, kas šādu iespēju nodrošina. Viens no aizdevējiem, kas izsniedz aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, ir Credit24.

Neatkarīgi no vecuma, aizņemoties noteikti vajadzētu izvērtēt iespējas atmaksāt aizdevumu laikus, kā arī pārskatīt vai aizdevums nekaitēs turpmākajai finansiālajai situācijai. Izvēloties aizdevēju noteikt apskatiet vai tā piedāvājums ir piemērots jūsu situācijai un veltiet mazliet laika izdevīgākā piedāvājuma atrašanai.

Salīdzinot aizdevēju piedāvājumus internetā, lētākā un izdevīgākā piedāvājuma atlasīšana no plašā piedāvājuma klāsta aizņems vien pāris minūtes, taču finansiālais ietaupījums varētu būt visai iespaidīgs, it īpaši, ja izdodas atrast jums piemērotu bezprocentu jeb bezmaksas aizdevumu.

Aizņemieties atbildīgi!