Ātrie kredīti – Arņa stāsts

Ātrie kredīti var palīdzēt tur, kur cilvēkiem nav citas izejas. Paturot prātā to, ka tas tomēr ir bizness, un neviena kredītdevēja interesēs nav nodarboties ar labdarību (patiešām, kurš gan teiktu, ka SMSCredit.lv labdarības projekti ir cēla “naudas atgriešana pie saknēm”), tomēr nākas dzirdēt pārsteidzošus stāstus par to, kā ātrie kredīti ir palīdzējuši dažiem grūtībās nonākušajiem. Šajā sakarā uzklausījām Arņa (vārds mainīts), kāda gatera strādnieka stāstu.

Arņa dienas un nedienas

Strādāju gaterī, kur palaikam visādu problēmu dēļ nesaņemu algu, tas ir, strādāju neregulāri, jo dažreiz aptrūkstās darba. Sieva ir kasiere veikalā. Abi saņemam virs minimālās algas, kaut kā iztiekam. Dzīvojam laukos ar diviem bērniem, kurus jāvadā uz skolu. Mums uz abiem ir viena automašīna, kuru vadu es. Gadījās, ka tieši tad, kad nebija darba, mašīnai saplīsa blīve. Tas nozīmē, ka var pirkt jaunu auto, jo gan jauna blīve, gan remonts izmaksā vairāk nekā jauns auto.

Pēkšņi viss apgriezās kājām gaisā, jo vairs nevarēju aizvest dēlus uz skolu, sievu uz darbu. Vajadzēja jaunu mašīnu, un steidzami. Izbraukāt visu ar autobusiem bija praktiski neiespējami, turklāt man pie darba vispār kādus piecus kilometrus nebija pieturas. Ar sievu bija šādi tādi iekrājumi, taču noskatītais auto maksāja pārāk dārgi, bet pārdevējs negribēja laist lejā cenu. Lētāki nederēja, jo to, lai saplīst pēc mēneša, mēs nevarējām atļauties. Pēkšņi priekšnieks zvanīja, teica, lai atkal nākot uz gateri, jo ir darbs, bet es nevarēju uz turieni nokļūt. Auto pietrūka 450 latu. Tā vietā, lai aizņemtos no radiem, kuriem jau tā pašiem savas problēmas, nodevām veco automašīnu šrotā un abi pieņēmām lēmumu aizņemties ātro kredītu, katrs pa 150 latiem, lai nopirktu auto līdz kuram trūka vēl 300.

Šeit vajadzētu sekot bēdu stāstam, taču viss izvērtās ļoti labi. Ar sievu bijām sarunājuši, ka es vairāk strādāšu nākamajā mēnesī. Rēķinājāmies, ka mums nevajadzēs pārāk traki savilkt jostas uz to mēnesi. Paziņas divas reizes aizveda pie pārdevēja – vienreiz, lai apskatītos, otrreiz, lai es atpakaļ brauktu jau jaunā automašīnā. Kredītu atdevām veiksmīgi, laikā, kā arī bijām rēķinājuši. Es saprotu, ka ātrie kredīti visiem saistās ar nabadzību un kaut ko tādu, bet es daudz labāk jutos pa īstam neatkarīgs, nekā diedelējot naudu no sirmajiem vecākiem vai paziņām.