Aizņemties vai slīgt nabadzībā?

Lai gan aizņēmums kā tāds nekādā veidā nevairo Jūsu ienākumus un kalpo, kā papildus līdzekļi tikai līdz laikam, kad tas jāsāk atdot, ar pareizi un gudri izmantota aizņēmuma palīdzību, iespējams izrauties no finansiālām problēmām un vairot naudu ilgtermiņā.

Bieži vien aizņēmums ir vienīgā iespēja gūt finanses redzesloka paplašināšanai, jaunu zināšanu un iedeju gūšanai, kas pēc kāda laika ļauj pretendēt uz lielākiem ienākumiem, izvēloties labāk apmaksātu darba vietu vai pat izveidojot savu biznesu.

Liela daļa uzņēmumu savu eksistenci sākusi tieši ar kredīta palīdzību, tādā veidā, sperot pirmo soli pretī panākumiem. Uzņēmumu vadītājiem vai jaunajiem biznesmeņiem bieži vien nācies cīnīties ar stereotipiem, kas dzirdami par kredītu ņemšanu un citām ar kredītiem saistītām darbībām, taču, kad jāizšķiras, aizņemties vai slīgt nabadzībā, vairums stereotipu izgaist, kā nebijuši.

Lai aizdevums nestu labumu un tā atmaksa nesagādātu problēmas, jāaizņemas gudri un atbildīgi.

Pirms katra aizdevuma noformēšanas vajadzētu izvērtēt:

  • Kādu labumu man šis aizdevums sniegs,
  • Kas notiks tad, ja neaizņemšos,
  • Kā atmaksāšu aizdevumu,
  • Vai aizdevuma atmaksa neradīs pārlieku lielu slogu manam ikmēneša budžetam.

Izvēloties aizdevēju, salīdziniet dažādu kredītu izsniedzēju piedāvājumus un izmantojiet to, kas visvairāk atbilst jūsu vajadzībām un konkrētajā situācijā ir visizdevīgākais. Lai gan aizdevējus iespējams mainīta arī tad, kad aizdevums jau noformēts, pārkreditēšanas process prasa papildus izdevumus un ir izdevīgs vienīgi tad, ja iegūtais labums no šī procesa ir patiesi ievērojams.

Aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu varat veikt, izmantojot tam speciāli paredzētu salīdzināšanas tabulu, kurā apkopoti populārāko aizdevēju piedāvājumi, norādot to procentu likmes, maksimālas aizdevumu summas un citu svarīgu informāciju.

Kādu aizdevumu izvēlēties?

Šobrīd pastāv vairākas iesējas noformēt aizdevumus bez jebkādas ķīlas. Šādus aizdevumus izsniedz gan banku, gan nebanku kreditori, līdz ar to piedāvājumu klāsts ir patiešām plašs. Aizdevums bez ķīlas jeb patēriņa kredīts būs piemērots tad, ja Jums nepieciešama salīdzinoši neliela naudas summa, kuru spēsiet atmaksāt īsā laika periodā, kas atkarībā no aizdevēja un aizņēmuma apjoma, varētu būt no pāris mēnešiem līdz 5 gadiem.

Ja Jums nepieciešama lielāka naudas summa un garāks aizdevuma atmaksas termiņš, Jums piemērotāks būs kāds no hipotekārajiem kredītiem jeb aizdevumiem pret nekustamā īpašuma ķīlu. Par nekustāmā īpašuma ķīlu tiek uzskatīts, dzīvoklis, māja, zeme vai cits nekustamais īpašums, arī tas, kura iegādei tiek noformēts aizdevums.

Ja nevēlaties ieķīlāt nekustamo īpašumu, pastāv iespēja saņemt aizdevumu, kā nodrošinājumu norādot sev piederošu automašīnu. Pēc aizdevuma noformēšanas, automašīna paliek jūsu rīcībā un to iespējams izmantot tāpat, kā līdz šim. Šis aizdevuma variants, būs piemērots vidēja lieluma kredītu noformēšanai, ar aizdevuma atmaksas termiņu līdz 5 gadiem.