Aizņemties naudu no privātpersonas

Kā alternatīva oficiālajiem banku un nebanku aizdevējiem, vienmēr ir bijusi aizņemšanās no privātpersonām ko parasti saprotam radus un draugus, taču interneta vidē bieži vien atrodami sludinājumi, kuros svešinieki piedāvā aizdot nepieciešamo naudas summu, turklāt sludinājumu teksti liecina, ka aizdevumu iespējams saņemt arī bez pastāvīgiem ienākumiem vai spīdošas kredītvēstures.

Nonākot finansiālas grūtībās un meklējot izdevīgākā aizdevuma iespējas, rodas jautājums, cik droši ir aizņemties naudu no privātpersonām, kuras jūs nepazīstat un kādi ir šī darījuma lielākie plusi un mīnusi?

Vai aizņemties no privātpersonām ir droši?

Aizdevējs

Jāsāk ar to, ka naudas aizdošana divu privātpersonu starpā ir likumīga, taču pastāv slieksnis – konkrēta summa, kuru sasniedzot, aizdevums ir jāreģistrē VID un par to jāmaksā nodokļi, jāatzīmē gan, ka reti kurš šo noteikumu pilda.

Pirms aizņemšanās no svešinieka noteikti būtu jāapzinās, ka viņa veiktos darījumus nekontrolē finanšu institūcijas un speciāli veidotas asociācijas, kuras ierobežotu tā noteiktās procentu likmes, vērtētu attieksmi pret klientiem vai kā citādi kontrolētu tā darbību. Privātpersona var izvirzīt savus aizdevuma noteikumus, kurus aizdevuma ņēmējam var nākties pildīt pat tad, ja tie ir izdevīgi vienīgi aizdevējam.

Uzsākot darījumu ar svešinieku veiksmīga darījuma iespējamība ir 50%, jo līdzās godīgiem aizdevējiem, kas izmanto liekos līdzekļus, lai gūtu papildus peļņu darbojas arī ne mazums krāpnieku, kas ar aizdevumu palīdzību cenšas iegūt internetbankas vai bankas kartes sensitīvos jeb slepenos datus, vai arī ar noziedzīgu shēmu palīdzību izkrāpj nekustamo īpašumu, un citas vērtīgas lietas.

Droši aizdevumi no privātpersonām

Līdzās apšaubāmiem privātpersonu sludinājumiem, internetā atrodami arī speciālas finanšu institūcijas, kuras apvieno privātos aizdevējus un kontrolē to izsniegtos aizdevumus. Šajos portālos ikviens kuram var kļūt par aizdevēju un gūt peļņu saņemot aizdevuma procentus, taču administratīvās darbības tai skaitā līgumu slēgšanu, kā arī datu aizsardzību un aizdevumu kontroli nodrošina likumīgi reģistrēta finanšu institūcija. Portāli ir iekļauti arī vairākos kredītu salīdzinātājos, līdz ar to, pirms aizņemšanās ir viegli noskaidrot, kurš no tiem piedāvā zemākas procentu likmes, kā arī jums izdevīgāko aizdevumu.

Privātpersonu izsniegtie aizdevumi atkarībā no aizdevuma lieluma un atmaksas termiņa var būt gan izdevīgāki, gan ne tik izdevīgi salīdzinājumā ar banku un nebanku kreditoru piedāvājumiem, tāpēc pirms aizņemšanās būtu jāizvērtē visi piedāvātie varianti, jo tikai tā iespējams atrast izdevīgāko aizdevuma piedāvājumu, kura dēļ nenāktos šķirties no lielām naudas summām, maksājot neskaitāmas komisijas maksas vai uzpūstus procentu maksājumus.

Lai aizdevums neradītu liekas problēmas un patiešām palīdzētu risināt radušās finansiālas grūtības, aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas aizdevumu atmaksāt.