6 kļūdas, ko Tev nevajadzētu pieļaut

6 kļūdas, ko Tev nevajadzētu pieļaut, piesakoties īstermiņa aizdevumam internetā. Kredītu ņemšana ne tikai mājokļu un mašīnu pirkšanai, bet arī ceļojumiem, lielāku pirkumu veikšanai, operāciju vai zāļu apmaksāšanai, mašīnas remontam mūsdienās vairs nav nekas jauns. Lielais pieprasījums ir radījis tikpat lielu piedāvājumu, tāpēc šobrīd visā pasaulē, tajā skaitā Latvijā ir strauji attīstījušies alternatīvie finanšu pakalpojumi – aizdevumi internetā no nebanku kreditoriem. Piesakoties īstermiņa aizdevumam internetā, Tu vari iegūt nepieciešamos līdzekļus ātrā un ērtā veidā, tomēr vienmēr atceries, ka kredītsaistībām var būt nopietnas sekas. Daļa cilvēku, kas nonāk grūtībās atmaksāt paņemto aizdevumu, parasti pieļauj vienas un tās pašas kļūdas – iepazīsties ar tām un ievēro katru reizi, kad aizņemies, lai nenonāktu līdzīgā situācijā.

Dabbler.lv ātrie kredīti

Pirmā kļūda – ņemt pirmo piedāvājumu, ko ieraugi

Tā kā lielākā daļa īstermiņa kredītu internetā tiek piešķirti bez ķīlas vai galvotāja, to procentu likmes ir augstākas, kā citiem aizdevumu veidiem. Tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi izpētīt, kādi kreditori piedāvā šo pakalpojumu un kādi ir piedāvājumi. Nekad nesteidzies ar lēmuma pieņemšanu, jo, lai atrastu Tev piemērotāko aizdevumu, Tev ir jāskatās ne tikai kredīta procentu likmes lielums, bet arī:

  • Gada procentu likmes lielums;
  • Kredīta atmaksas laiks;
  • Pagarināšanas procentu likmes lielums;
  • Aizdevēja reputācija un atsauksmes no citiem patērētājiem.

Otrā kļūda – piekrist nereāli izpildāmiem atmaksas termiņiem

Bieži cilvēki, piesakoties īstermiņa aizdevumam internetā, piekrīt vai paši norāda vēlamo kredīta atmaksas termiņu, kas patiesībā ir nereāli izpildāms, kā rezultātā tiek kavēti maksājumi un saņemtas lielas soda naudas. Tieši šī iemesla dēļ vienmēr izvērtē savu finansiālo situāciju un savas iespējas kredītu atmaksāt laikā.

Trešā kļūda – nepamatoti paņemts kredīts

Biežāk, kā vajadzētu cilvēki piesakās kredītam internetā tāpēc, ka vēlas nopirkt dārgu mēteli, dāvanu draugam vai aizbraukt ceļojumā. Tomēr īstermiņa aizdevumi internetā ir paredzēti tikai ārkārtas gadījumiem, tāpēc tos noteikti nevajadzētu izmantot nepamatoti.

Ceturtā kļūda – pieteikšanās vairākiem īstermiņa aizdevumiem internetā

Apziņa, ka īstermiņa kredītus internetā ir ērti un ātri iegūt, var radīt vēlmi izmantot šos aizdevumus vairāk, kā būtu nepieciešams, tādēļ atceries, ka vairāk, kā viena kredīta paņemšana var radīt Tev ļoti lielas grūtības veikt visus nepieciešamos maksājumus laikā.

Piektā kļūda – neizlasīt kredīta līguma nosacījumus

Ļoti bieži cilvēki, kas vēlas ātri iegūt naudas līdzekļus un piesakās kredītam internetā, neizlasa līguma nosacījumus, kas var novest pie smagām sekām. Atceries – parakstot līgumu, Tu piekrīti uzņemties visas saistības, kas tajā minētas, tādēļ neizturies pret to vieglprātīgi!

Sestā kļūda – pārāk ilgs kredīta termiņš

Piesakoties kredītam, svarīgi ir apzināties savas finansiālās iespējas – nevajag uzņemties pārāk īsas saistības, jo tas var radīt problēmas ar kredīta atmaksu, tomēr arī pārāk liela kredīta termiņa noteikšana var būt negatīva – ilgtermiņā par kredītu šādā gadījumā Tu samaksāsi vairāk. Izvēlies savai situācijai atbilstošāko kredīta atmaksas termiņu!

Aizņemies atbildīgi!